Příměstské tábory v Ekocentru na Velíkové

Na našich příměstských táborech se nudit nebudete! Čeká nás plno her, tvoření, bádání a badatelsky orientovaných aktivit.

Prozkoumáme přírodu všemi smysly. Zjistíme, co nám příroda dává a co s její pomocí můžeme vytvořit. Navštívíme farmu s koňmi. Zkusíme si přírodní stavitelství. Zažijeme spoustu srandy a určitě získáme nové znalosti.

Termíny a témata na rok 2024

15.–19. 7. Všechny krásy Na Pasece

Probádáme společně okolí Ekocentra Na Pasece. Budeme hledat záhady lesa, luk i vodního světa. Nahlédneme společně do světa rostlin a živočichů. Zažijeme hlavní činnosti ekocentra  a jeho okolí všemi smysly. Zahrajeme si mnoho nejenom badatelsky zaměřených her. Zažijeme týden plný zábavy, srandy a poznávání.

22.–26. 7. Lesem nelesem

Vstoupíme do lesního království. Pomocí různých badatelských her prozkoumáme jeho jednotlivé části, od semínek stromů, přes hmyz a ptáky, až po velké savce. Odlijeme stopy lesní zvěře. Ochutnáme jedné lesní byliny. Nasbíráme si lesní materiál a vytvoříme různé věci. A zažijeme mnoho dalšího dobrodružství!

12.–16. 8. Loukou neloukou

Ponoříme se do světa lučních rostlin a živočichů. Byliny si nejenom prohlédneme, ale z jedlých si připravíme pomazánku. Odlovíme hmyz, pavouky, motýly a zblízka budeme žasnout nad jejich krásou. Pomocí zajímavých her zkusíme pochopit provázanost různých rostlin a živočichů. S pomocí listů, květů a dalších částí rostlin vytvoříme obrázky, které si vezmete domů, nebo ozdobíme trička. A mnoho dalšího!

19.–26. 8. Kdesi v lesi pod nebesy

Otevřeme cestu do naší fantazie. Budeme vyrábět, malovat i vynalézat. Vytvoříme možné i nemožné z přírodních materiálů, prozkoumáme všechny živly a pokusíme se objasnit, jestli je odpad vždy odpad nebo může být materiálem pro další využití.

Praktické informace

 • Pro děti: 7–12 let
 • Kapacita: 18 dětí
  • Tábory budou uskutečněny při přihlášení nejméně 10 dětí. Kapacita je 18 účastníků, což umožní individuální přístup k dětem.
 • Od–do: 7.15–15.30
  • Ke všem táborům bude zajištěn svoz ze zastávky Zlín-Cigánov dle aktuálního jízdního řádu.
 • Cena: 3 200 Kč
  • V ceně je zahrnut oběd a odpolední svačinka od kuchyně Fair Play, která získala ocenění programu Skutečně zdravá škola.
 • Kde: Ekocentrum Na Pasece a okolí (Sýkorka 234, Zlín-Velíková)

Veškeré aktivity u nás probíhají venku v jakémkoli počasí.

Přihlásit se

Více informací

Kateřina Patáková

konzultantka mezinárodního programu Ekoškola, lektorka EVVO

tel.: (+420) 736 627 273
e-mail: ekoskola@napasece.net