Profil

Andrea Kadlecová

pedagog lesní mateřské školy

Díky svým dětem a lesnímu klubu Na pasece z.s. jsem objevila kouzlo práce s dětmi v přírodě. Nejdříve jsem sbírala zkušenosti jako průvodce, a později i jako koordinátor, dopolední v lese pro maminky s dětmi. Poté jsem plynule přešla k práci průvodce v lesním klubu, která mě nesmírně naplňuje a dala mi novou chuť do života.

Vystudovala jsem cestovní ruch a regionální rozvoj a chtěla procestovat svět, abych jej poznala. Pak jsem ale zjistila, že není potřeba cestovat na druhý konec planety, abych poznala krásu tohoto světa. Stačí vnímat vše kolem nás a nejlépe dětskýma očima.

Absolvovala jsem kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky. Dále se stále sebevzdělávám díky kurzům ALMŠ, on-line kurzům v oblasti vzdělávání a výchovy dětí a knih s touto tématikou. Největší inspirací, která mě posouvá stále dál, jsou děti a pobyt s nimi venku.

Baví mě pozorovat děti v jejich přirozenosti a jsou pro mě velkým učitelem na mé cestě průvodce. Každý den s nimi zažívám mnoho krásných "AHA" okamžiků, které jsou pro mě i pro ně přínosem.