Tipy pro oblékání dětí

„Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení“

Nemějte obavy ze správného oblékání. Vaše dítě zvládne lesní školku i ve většině oblečení, které běžně používáte (pláštěnky, zimní kombinézy, bavlněné prádlo).

Zde se dočtete tipy, kde koupit věci, které umožní dětem radostněji prožívat zejména podzimní a zimní čas v lese.  Mnohem levnější ceny najdete v bazárcích, na internetu, i ve městech, second handech. Také některé obchodní řetězce nabízí tento typ oblečení za dobré ceny. Pokud máte jakékoliv otázky týkající se vybavení dětí (jaké, kde koupit, praktické zkušenosti), nebojte se nás kontaktovat, rádi vám poradíme.

Zimní období

V zimním období je důležité dodržovat vrstvení oblečení tzv. cibulový systém – více tenčích vrstev, které zajistí dobrou regulovatelnost tepelného komfortu dítěte (vrstvy si můžou vysvlékat a oblékat dle potřeby). Jedna tlustá vrstva snadněji profoukne a nevytváří meziprostory pro udržení stabilní teploty. Vrstvení uplatňujeme pro horní i spodní část těla. V zimě skvěle zahřívají oteplováky i kombinézy, díky nimž dětem netáhne na záda při pohybu v lese a zimních radovánkách.

Bez čeho se děti v lesní školce neobejdou tak jsou bláťáky a gumáky. Jsou to nepromokavé kalhoty a bundy, které jsou ve variantě jak na podzim, tak i na zimu (zateplené). Naleznete jej v obchodním řetězci Lidl, Tchibo, i v bazárcích. Skvěle je doplňují nepromokavé rukavice, které se hodí zejména v sychravých dnech na podzim při nízkých teplotách (např. Reima).

Softshelly – jsou univerzální kalhoty, které využijí děti zejména na jaře a podzimu.  Jsou voděodolné a současně prodyšné, takže předchází nadměrnému pocení a následnému prochladnutí. Máme je ověřené a fandíme jim 😊. Některé maminky ze školky je šijí dětem přímo na míru.

Tipy na webové stránky:

www.outdoorbaby.cz

www.promaledobrodruhy.cz

Pro děti z naší školky máme možnost slev:

  • Hudysport (vybavení kromě textilu)
  • Sezónní slevy od Asociace LMŠ (např. Termos, batohy Boll)
  • Hanna Maria Therapy…