Dopoledne v lese v listopadu a prosinci

Lístky a barvy podzimu

Na začátku nám skřítek Dobroděj rozdal papíry a oboustranné izolepy, ze kterých jsme si vyrobili čelenky/koruny, které jsme si během celého dne zdobili krásnými lístky, které jsme po cestě potkali. Zahráli jsme si na zahradníka a udělali velkou hromadu listí. do které si někteří z nás i skočili. Po svačince jsme hledali v jehličnatém lese hledali listy a podařilo se. Ty jsme pak třídili podle barev a zkusili jsme je i přiřadit podle obrázků ke správnému stromu. Na louce na sluníčku jsme si vyrobili listové průsvity z barevných listů na okno.

Podzimní světýlka

Po přivítání se skřítkem Lesníčkem jsme si nad obrázky z knížky povídali a ukazovali lampičky z dýní a různé lampióny. Také jsme viděli svatého Martina na bílém koni. Vyrobili jsme lampión – třeba i do Martinského průvodu. Cestou do lesa jsme hledali dýně a poté je seřadili od největší po nejmenší. Po svačině jsme si přečetli pověst o Martinovi a kdo chtěl si poskládal puzzle svatého Martina.

Zimní kožich

Tentokrát nás Dubínek překvapil, protože zůstal schovaný ve svém úkrytu, neměl ještě nachystaný zimní kožich a tak musel zůstat v teplíčku, dokud si nepřipraví zimní obleček, tak jako my. I zvířátka nás provedla jejich šatníkem, třeba takový bělokur nebo zajíc, které díky dobře vybranému kožíšku nespatřila ani hladová liška!

Zimní spáči

Dubínek už byl připraven do každého počasí tak jako my a tak jsme se s nim vydali do lesa připravit si zimní doupě na dlouhý spánek … A kdyby se náhodou oteplilo, ukázal nám, kde si odskočí na malou a na velkou a kde se posilní něčím ze své spižírny, než se opět uloží k dalšímu zimnímu snu…

Mikuláš v lese?

Ano, je, jen nemá bílý ani červený plášť, ale zelenou kamizolku. Je to pan hajný nebo pan myslivec, který stejně jako my ve školce, donáší přes zimu ke krmelcům seno nebo jiné lahůdky, aby zvířátkům zima nebyla tak dlouhá…Děkujeme děti, ze jste se spolu s maminkami o naše lesní kamarády postarali i vy!

Zimní slunovrat

Zimní slunovrat byl krásným zakončením dopoledne v lese roku 2021. Nesl se v duchu dávných tradic a vzpomínaní. Vydali jsme se na louku u lesa a rozdělali slunovratní oheň, dívali se do dálky za novými zítřky a zároveň do plamenu ohne, který spaloval vše staré a zároveň nás blahodárně zahříval.