Út 9. 3. 2021 / Jak to žije ve školce

Únor – měsíc naplněný hudbou a tancem -JAROSLAVICE

Kolik je různých druhů knih, jak o ně pečovat, co vše v nich můžeme najít, jak se jmenuje ten, kdo je píše a kdo do nich tvoří obrázky a o dalších věcech jsme se dozvídali u tématu Malý čtenář. Děti si přinesli svou oblíbenou knihu, kterou ukazovali všem kamarádům a někteří nezůstali jen u jedné. Vyzkoušeli jsme si nejen vytvořit vlastní knihu nebo pomocí obrázků poskládat pohádku, ale také jsme si vyzkoušeli výrobu papíru, což nás velmi bavilo.

  

  

Venku nám čaroval mráz, který na pár dnů obalil stromy i keře do ledu a my si ještě užívali sněhových radovánek v podobě lopatování, stavění sněhuláků, koulování nebo válením sudů.

   

Nastal čas oblíbeného masopustu a tak si každý donesl nebo vyrobil svou masku a uspořádali jsme velký karneval. Tancovalo se, zpívalo, každý představil svůj kostým a něco o něm pověděl. Hráli jsme hry se židlí či se hledali dvojice pohádkových postav.

  

Ke konci měsíce na nás začalo vykukovat sluníčko a prohřívat zem, a tak jsme se se vší parádou loučili s každým zbylým kouskem sněhové plochy. Co je náplní práce třeba takového kuchaře, policisty, hasiče, truhláře nebo paní učitelky v lesní školce ? Čím by každý z nás chtěl být, až vyroste? O tom všem jsme si povídali poslední únorový týden. A protože je nejlepší si to rovnou vyzkoušet, vzali jsme s sebou do lesa pilky, kladívka a vyzkoušeli si jaká je práce se dřevem a že je občas těžké trefit se na hlavičku hřebíku S lupou jsme si hráli na badatele a troufli jsme si i na profesi švadlenky a ušili si kapsičku na krk, do které jsme si nasbírali své poklady.

  

  

Oslavili jsme i Marečkovi páté narozeniny, ještě jednou přejeme všechno nejlepší.