St 10. 2. 2021 / Jak to žije ve školce

Leden – měsíc plný ledu a snad i sněhu – Jaroslavice

 

Plní radosti, zdraví a zážitků z vánočních  prázdnin jsme se v novém roce potkali 4.ledna. Tento den je i světovým dnem Braillova písma a tak jsme si v lese  vyzkoušeli, jaké to je nic nevidět a pomocí  prstů poznávat znaky písmen vyražené na  papíře. Se zavřenýma očima jsme také  naslouchali okolním zvukům  přírody a děti s nadšením hádali,  jaké písničky zní na flétničku.

     

Další  čas s námi trávili tři králové – povídali jsme si o tom, proč a kam putovali a co vzácného nesli  narozenému Ježíškovi.  

  

Déšť i bláto patří mezi naše  kamarády, přesto jsme už  netrpělivě vyhlíželi první sněhovou nadílku. A tak k radosti nás všech přišla. Není divu, že jsme ji, jak se  patří, využili. Louku zaplnily obří  sněhové koule, ze kterých povstali  hned 3 sněhoví kamarádi. A byli  tak velicí, že je šlo vidět až ze školky. Koulování, lopatování,  hromadné sjezdy na igelitu, válení  sudů a stavění iglú bavilo úplně  všechny. Díky otiskům ve sněhu  jsme zjistili, že každý z nás je  vlastně andílkem.

     

    

Využili jsme naši tabuli na  uvolňování zápěstí a každý si  zkusil několikrát obkreslit  osmičku, jejíž tvar nám pak  posloužil jako tělíčko pro tučňáka,  kterých se nám ten den ve školce  vyklubalo hned několik. A že se  opravdu povedli.

  

  

Na našem ročním kruhu jsme si  připomněli, která čtyři roční období nás  provází celým rokem. Jak se v každém  z nich proměňuje příroda i počasí, co si  na sebe oblékáme a jaké činnost jsou  pro dané období typické.  

Poslední týden v lednu jsme si hráli na  stopaře a mohli tak pozorovat, které  zvířátko se kam vydalo, kam se  schoval nějaký kamarád nebo si  také zahrát indiánskou hoňku. 

    

Věříme, že i měsíc únor nám  dopřeje spoustu sněhové nadílky a  už teď se na ni moc těšíme. 

Do nového roku nám všem přejeme,  ať máme vždy někoho, kdo nám  pomůže, budeme-li to potřebovat …třeba vytáhnout sněhovou kouli