So 12. 12. 2020 / Jak to žije ve školce

Listopad – lísteček mi na dlaň spad – Jaroslavice

V listopadu jsme si s listím užili spoustu zábavy – skákání do hromady listí, schovávání,  vyhazování do vzduchu a k dotváření našich nejrůznějších lesních příbytků . Na začátku měsíce čekalo na děti ve školce velké překvapení v podobě „nové“ třídy. Dle  nadšení dětí i nás, si myslíme, že se proměna povedla.

Popis není dostupný.

Na chladnější počasí jsme se začali připravovat již  od začátku, a proto nás hned první týden doprovázelo téma zdraví. Teď víme, jak se dobře obléknout a co vše můžeme dát našemu tělíčku,  aby bylo zdravé. Co dopřát našim zoubkům a kolik jich vůbec máme. Nasbírali jsme si i pytlík plný  šípků na čaj na zimu. 

     

Pak už jsme se těšili na sv.Martina, který nám sice sníh nepřinesl, za to se k nám přidala  nová teta Bára, která s námi bude trávit některé dny v lese.

  

Narozeniny jsme oslavili hned třikrát. Kájku, Davídka a Olíka. 

  

Povídali si o tom, která zvířátka se  připravují na zimu a těm, která  zůstávají, nasbírali kaštany, žaludy,  duběnky a ptáčkům nasypali zrní do krmítka. 

Rozsvěcování vánočního stromečku v Jaroslavicích se pro  nás stalo milou tradicí, kdy jsme mohli všichni společně  zažít krásné chvíle při vystoupení vašich dětí a při  vzájemném společném bytí u rozsvíceného stromečku.  Letos jsme všichni být spolu nemohli, přesto jsme chtěli  v naší tradici pokračovat. Našli jsme si v lese strom, který  jsme nazdobili a za pomoci vánočních koled společně rozsvítili. 

Odpoledne si každý vyrobil lucerničku a před odchodem jsme si spolu s andělem prošli adventní spirálu.

Na konci listopadu nastala první adventní neděle a tak jsme v lese nasbírali šišky, větvičky,  kůry, šípky a vytvořili si z nich adventní věnce do školky.

  Teď už se těšíme na blížící se vánoce…