Čt 16. 7. 2020 / Jak to žije ve školce

Červen – si na svět sluncem svítí – Velíková

Červen byl velmi proměnlivý, zažili jsme hodně deště a bláta, ale taky sluníčko a teplo. I tak jsme si ale poslední měsíc tohoto školního roku užili. U školky i v lese se nám začervenaly třešně, vyrostly lesní jahůdky, bez, nejrůznější bylinky. Děti si odnesly domů smrkový sirup, který jsme vyrobili a společný rok jsme zakončili slavností, tentokrát každá třída zvlášť.

V červnu nás čekalo také hodně narozeninových oslav. Slavili jsme narozeniny páté, šesté i sedmé a narozeniny Leni Ševčíkové. Děti připravily svých kamarádům krásné lesní dorty a každý si sfoukl svou medovou svíčku.

Tématy, která nás provázely byla Doprava a dopravní prostředky a velké téma Multikultura. Dozvěděli jsme se, jak se jmenují i nezvyklé dopravní prostředky, které z dětí už letěli letadlem nebo pluli na lodi. V rámci tématu Multikultura jsme si povídali o planetě Zemi, o kontinentech, jak vypadají, kdo na nich žije, jací lidé, zvířata, jaké tam lidé mají zvyky, co jedí, pěstují a podobně. Také nás v lese navštívily nové děti a jejich rodiče, které mezi sebou přivítáme příští školní rok.

A na závěr nás čekalo ukončení školního roku. Letos přišly všechny děti a společně jsme se vydali hledat poklad. I přesto, že jsme na začátku trochu zmokli, tak nakonec vysvitlo sluníčko, děti získaly všechny indicie, našly ukrytý klíč k pokladu a společně jsme si opekli špekáčky. Společný den jsme si velmi užily a děti také Rozloučili jsme se s našimi nejstaršími dětmi, kteří v září už nastoupí do školy a taky s Luckou, která bude příští rok dělat společnost dětem z Jaroslavic.

Společně jsem také na závěr školního roku vyrazili na hrad Lukov, kde jsme strávili příjemný den, povídali si, opekli si špekáčky a prohlídli společně hrad, Děkujeme za pěkně strávený den a přejeme vám všem krásné prázdniny a slunečné letní dny.