Čt 16. 7. 2020 / Jak to žije ve školce

Červen – loučení už je čas – Jaroslavice

Poslední měsíc školního roku utekl jako voda a za dveřmi jsou prázdniny. Díky dešti jsme si mohli pořádně užít blátivou klouzačku, sbírali jsme lesní jahody a hledali bylinky v přírodě. Také jsme se seznámili s novými dětmi a jejich rodiči, kteří s námi strávili dopoledne v lese a od září nastoupí do školky.

Celý měsíc se nesl také ve znamení slavení narozenin. Hned pro šest kamarádů jsme stavěli narozeninové dorty.

V posledním měsíci školního roku nás však čekalo i spoustu zajímavých témat, ke kterým měly děti mnoho zvídavých otázek. Měsíc odstartoval tématem Dopravy. Každé dítě si zkusil o projít myčkou aut, v lese nám vzniklo malé město se spoustou silnic, značek, parkovišť a obchůdků pro auta. A děti si mohly zkusit i práci řidiče autobusu.

Dále jsme si povídali o Multikultuře, kde jsme se snažili blíže poznat jednotlivé kultury a světadíly. Skládali jsme origami, vyráběli vějíře či měřili, jak dlouhý může být klokaní skok. V lese jsme trénovali hod klacíkem do terče (bizona) a pomocí land artu jsme vytvářeli naši zeměkouli. Na to
jsme navázali tématem Naše planeta, které děti velmi uchvátilo. Podle knížek jsme se dozvídali jaké části má naše země, díky čemu je na naší planetě život či jak se život postupně vyvíjel a jak se planeta v průběhu času měnila. Zahráli jsme si na archeology a vykopali spoustu odpadků, o
kterých jsme s i povídali, jak dlouho by se v přírodě rozkládaly a také jsme přemýšleli, jak bychom i my mohli planetu chránit. Během týdne nám děti pokládaly spousty otázek víte třeba, zda je teplejší povrch Slunce nebo zemské jádro?

Školní rok jsme zakončili na zahradě u Olšanů, kde nás čekalo plnění úkolů, hledání pokladu, rozloučení s předškoláky a nakonec opékání špekáčků. Byl to den plný smíchu, očekávání, vzpomínek, loučení, ale také těšení se na přicházející prázdniny.

Společně jsme se potkali i na výletu na Lukov. Užili jsme si pohodový den, někteří se vydali na prohlídku hradu, společně jsme si popovídali a nechybělo také opékání špekáčků a dalších dobrot. Děkujeme za příjemně strávený den a přejeme všem krásné prázdniny a v září se opět budeme těšit.