Čt 11. 6. 2020 / Jak to žije ve školce

V květnu opět pospolu – Jaroslavice

V květnu jsme se dočkali a po delší pauze jsme se opět sešli ve školce. Pro nás všechny nastalo mnoho změn zejména kvůli hygienickým opatřením, na které jsme si museli zvykat. Děkujeme, že dětem chystáte výborné
obědy a pomáháte nám.

Byla to dlouhá doba odloučení a děti se už na sebe navzájem těšily a my na ně také. Pro jsme většinu času v lese trávili při společné hře. Někteří se dali do stavby lesních domečků, další využili deštivého počasí a z bláta vařili dobroty a lektvary, jiní zase důkladně zkoumali život v trávě, kde hledali a pozorovali nejrůznější hmyz.

Dopoledne v lese nám zpříjemňovala Marťa hraním na kytaru a my si tak mohli zazpívat nejen naše oblíbené písničky, ale také se naučit písně nové. Další dny jsme řádili na houpačce vyrobené pomocí lan a z květin natrhaných na louce jsme pletli věnečky.

V dalších týdnech jsme navázali tématy lidské tělo a naše smysly. Povídali jsme si nejen o bacilech, ale také se seznámili s některými orgány a každý den procvičili jeden z našich smyslů. Zkoušeli jsme popsat, jak chutnají naše svačiny v lese, podle vůně najít kamarády, kteří voní stejně, nebo jsme se zamýšleli nad tím, co všechno chrání naše oči před nečistotami.