Čt 6. 2. 2020 / Jak to žije ve školce

Leden – přikryl vodu ledem – Jaroslavice

Vánoce utekly jako voda a my jsme se opět v novém roce potkali ve školce. První dny jsme věnovali pouze povídání. Děti s radostí vyprávěly, jaké dárky našly pod stromečkem, jak se přes Vánoce měly a co všechno zažily.

Po Vánocích nás přivítalo i zimní počasí. Konečně se trochu ochladilo, a tak jsme netrpělivě vyhlíželi sníh, který však ne a ne přijít. Museli jsme se proto spokojit jen s lehkým popraškem, kterého si děti užívaly plnými doušky. Zvládly jsme postavit miniaturní sněhuláky, zahrát si „koulovačku“, udělat andílka či válet sudy z kopce dolů.

A o čem jsme si tento měsíc ve školce povídali? Nejdříve O Třech králích. Četli jsme si o nich příběh, kam putovali, jaké dary nesli a vysvětlovali jsme si, kdo to byl Herodes. Nejvíce děti bavila dramatizace příběhu a tak nám po lese chodil Kašpar, Melichar, Baltazar, kteří hledali cestu k chlévu, kde ho již čekala Maria s Josefem a malým Ježíškem. A nad tím vším létali andělé.

V dalších týdnech na nás čekalo téma Čas. Povídali o jednotlivých ročních obdobích, měsících, hodinách, třídili jsme obrázky do skupin či řadily obrázky činností, jak jdou během dne za sebou. Starší děti zaujaly pojmy minulost, přítomnost a budoucnost. Podle obrázků jsme si povídali, co bylo dříve a naopak co si myslí, že nás bude v budoucnosti čekat. Nejvíce se všichni těší, že se podívají do Vesmíru.

Konec měsíce patřil tématu Příroda v zimě. Vyráběli jsme lojové koule pro ptáky a v lese jsme hledali stopy zvířat, které jsme následně poznávali. I když najít stopy ve sněhu nám dalo opravdu zabrat