Út 3. 12. 2019 / Jak to žije ve školce

Září – první měsíc školního roku – Velíková

Nový školní rok jsme společně s dětmi zahájili 2. září 2019. Seznámili jsme se s 5 novými kamarády, kteří k nám nastoupili. V prvním týdnu jsem se seznamovali s novým zázemím jurty, hledali jsme nové místo pro ranní rituál se skřítkem Dobrodějem a objevovali jiné části lesa na Velíkové. Bavili jsme se o společných pravidlech v lese i v zázemí, které jsou velmi podstatné pro naše společné plynutí školním rokem. Děti si vybraly svou značku a vymalovaly vlastní prostírání, které si k obědu vždy chystají.

V průběhu září až doposud využíváme provizorní zázemí v Jaroslavicích, než bude předkolaudace nového zázemí uzavřena. Dalo nám to příležitost se více seznámit s novými kamarády z druhé lesní třídy v Jaroslavicích, učit se společně dělit o to, co máme.

Našimi dalšími tématy v měsíci září byl zejména les a začínající podzim. Vše, co k němu patří: sběr hub, poznávání stromů všemi smysly, společné opékání jablíček s kamarády z Jaroslavic, pečení štrúdlu a k nim nové básničky a písničky.

S předškoláky se zaměřujeme na uvolňování celé ruky, malování křídami, v lese klacíkama, tužkou (čmáranice, kruhy), lepení jablíček. Na předškoláky čeká od října také Strom poznání, který je bude provázet celým školním rokem.