Po 9. 12. 2019 / Jak to žije ve školce

Listopad – svléká stromům šaty – Jaroslavice

V tomto měsíci jsme všichni pocítili, že zima se už nezadržitelně blíží. Museli jsme ze skříně vytáhnout zimní bundy, teplejší čepice a rukavice, ale přesto všechno jsme si v lese stále užívali hromady spadaného listí, našli jsme hned několik mloků, které jsme si zblízka prohlíželi, zařádili jsme na klouzačce a také jsme oslavovali narozeniny dvou kamarádů.

Tento měsíc jsme si povídali o tom, jak se nejen zvířata, ale i my připravujeme na zimu a co máme dělat pro to, abychom byli zdraví. Zkoušeli jsme třídit obrázky potravin na zdravé a nezdravé, vyprávěli si zážitky zejména od návštěvy zubaře a hráli jsme si na doktory.

Hraní děti velmi bavilo, proto jsme v tom pokračovali i další týden, kdy jsme si zahráli legendu o svatém Martinovi. Vysvětlili jsme si, proč pečeme husu, proč přijel Martin na bílém koni a kdo to vlastně byl.

Na konci měsíce jsme si začali povídat o adventu, který se už nezadržitelně blíží. Dozvěděli jsme se, že slovo advent znamená příchod a zamýšleli jsme se nad tím, co všechno nás v adventní době čeká a čím advent končí. Vyráběli jsme si adventní věnce, ve třídě se nám objevil adventní kalendář, četli jsme si příběh o významu svíček na adventním věnci či jsme si procvičovali zrakové vnímání při hledání stínů.

Celý měsíc jsme však pilně trénovali na vystoupení, u příležitosti rozsvícení vánočního stromečku. Nejen, že jsme se učili básničky a písničky, ale také jsme vyráběli adventní přáníčka a hvězdičky.