Říjnová Dopoledne v lese

Letos v říjnu nám počasí opravu přálo a tak jsme si babího léta mohli na dopoledních v lese užít déle než obvykle 🙂

Na prvním dopoledni v říjnu jsme si povídali o vodních tocích v lese a o tom jaké živočichy můžeme u nich vidět. Zacvičili jsme si a předvedli, jak skáče žába, leze mlok, letí vážka; z hubek na nádobí jsme vytvořili rybky a pomalovali si je barvami. V lese jsme si z klacku, provázku a háčků vytvořili udičku a lovili z jednoho namalovaného jezírka rybky.

V půlce října jsme si povídali o králi lesa, čím se živí. Při tvoření jsme podle šablony jelena vysypávali moukou jeho tvar. V lese jsme do kastrolu sbírali poházené seno, mrkve, řepu, žaludy a kaštany a vařili jako v hrnci guláš pro jelena. Kastrol jsme pak využili i jako buben a zazpívali si.

Před posledním říjnovým víkendem jsme si užili barevnosti podzimu. Vyrobili jsme si mandaly z listů, povídali si o barvičkách,které nám příroda dává a v lese si zkusili i takovými barvami malovat 🙂 Pak jsme třídili kaštany podle barviček a zkoušeli se s nimi strefovat do košíků podle barev. Pak jsme si spočítali,kde je jich nejvíc a nejmíň.

S dětmi a maminkami jsme si každé dopoledne do sytosti užili a těšíme se na další dobrodružství, které s vámi společně v lese zažijeme 🙂