Jak jsme se měli v květnu na Dopoledni v lese

Jak jsme se měli v květnu na Dopoledni v lese? No přece báječně! 🙂 O tom se ostatně sami přesvědčíte, když se začtete do následujících řádků.

Květen si hrál na druhý duben, ale nás to stejně neodradilo. v půlce května jsme se i přes chladné a deštivé počasí sešli v Jaroslavcách v zázemí školky a ven šli až po tvoření a svačince. Po přivítání se skřítkem jsme si zahráli na motýlky a poletovali mezi kytičkami  a potom jsme si motýlky i kytičky „vymotali“ z chlupatých drátků. Venku jsme si na louce vyrobili krásný květinový náramek.

Po velmi propršeném týdnu jsme se sešli i na Velíkové a jelikož v pátek se sluníčko rozhodlo, že bude svítit, byli jsme celou dobu venku. Na začátku jsme hledali ztracené mláďátka po lese a potom je přiřazovali ke správným maminkám. Zahráli jsme si pantomimicko-zvukovou hru na různá lesní zvířátka, nechyběla ani tradiční zastávka u skákacích pařezů.

Po svačince jsme si modelovali různé zvířátka z modelíny. Jelikož celý týden pršelo, v lese bylo spousta potůčků a hlavně kaluží, které bylo potřeba důkladně prozkoumat.

V Jaroslavicích nám květnové počasí moc nepřálo. I na konci měsíce nás počasí ráno zahnalo do školkového zázemí, kde jsme si po přivítání se skřítkem zaskákali přes potůček přes kameny a potom si vytvořili oceán se spoustou rybiček a také ponorek a lodí.

Po svačince jsme za hustého deště přeci jenom vyrazili ven k potoku.