Dubnové Dopoledne v lese

Duben je za námi a my Vám nabízíme nahlednutí pod pokličku toho, co jsme v dubnu vařili na Dopoledních v lese

Na začátku dubna se nás zima nechtěla pustit, proto jsme ráno zůstali v zázemí školky, kde jsme si nad obrázky povídali, jaké může být na jaře počasí. Při společném tvoření jsme si zahráli na vítr a foukáním do brčka jsme pomocí modré tuše překryli sluníčko mraky.

Po svačince nemohl chybět les 🙂

I když to chvilku vypadalo, že už bude hezky teplo, v půlce dubna k nám zas zavítala na chvilku zima a my se ji snažili na Velíkové, v podobě Morany, poslat po potůčku (vyrobeném z modrých kamínků) pryč, aby už k nám nepřišla.
Taky jsme si vyrobili Líto (letečko), které si každý odnesl a přinesl si tak domů konečně jaro.
Zpívalo se, tancovalo, pracovalo, malovalo, no prostě užívalo…
Duben je mimo jiné měsícem, kdy bychom si měli vzpomenout na studánky, které po zimě mohou potřebovat naši péči. Vzpomněli jsme si na ně i s maminkami a dětmi na Dopoledni v lese na Velíkové.
Nejprve jsme si vytvořili osobní studánku pomocí klovatiny a vodovek.

V lese jsme jednu studánku vyčistili od odpadků, které jsme roztřídili do správně barevných nádob. Za to nám přišli poděkovat vodní zvířátka, která jsme rozdělili na sladkovodní a mořské. Vyzkoušeli jsme si také, co z lesa plave na vodě a co se potopí ke dnu. Na závěr jsme ještě ozdobili cestu.

V neposlední řadě patří k dubnu pálení čarodějnic a to jsme nemohli vynechat ani při Dopoledni v lese V Jaroslavicích jsme si tedy s dětmi užili čarodějnického veselí a kouzlení. Společně jsme si vyrobili čarodějnický lektvar, který dodává sílu a vitamíny tělíčku a pak jsme šli, i přes velkou nepřízeň počasí, hledat po okolí čarodějnice, které jsme pak symbolicky hodili do ohně z kamínků.