Možnost předání dětí ve Zlíně
zastávka Cigánov

ráno 7:30 - 7:45
odpoledne 16:10

Rodinné centrum

Dopoledne pro rodinu

Aktuality

 

 

Dopoledne pro rodinu

Tyto dopolední aktivity jsou určeny pro děti do 6 let v doprovodu rodiče nebo prarodiče. Nabízí možnost setkávání rodičů nejmenších dětí a zajímavého způsobu trávení volného času s dětmi.

Každé setkání je vždy zaměřeno na nějaké téma. Témata na daný týden naleznete na Facebookovém profilu z.s. Na Pasece https://www.facebook.com/NaPasece/, kde se také můžete na program přihlásit.

Na program je potřeba se předem přihlásit přes Facebook nebo na mailu info@napasece.net nebo na telefonním čísle 604 742 868. Minimum pro uskutečnění programu je přihlášení alespoň tří rodin. Toto pravidlo jsme zavedli hlavně z toho důvodu, že při tomto počtu dětí může už fungovat dynamika skupiny a interakce mezi dětmi, což je častý požadavek z Vaší strany.

 

Dopoledne v lese

...vycházky do přírody s připraveným zážitkovým programem

Těšit se můžete na dopoledne na čerstvém vzduchu strávené v lese a na louce, které je plné pohody a zábavy pro Vás i Vaše děti.  Připraveny pro vás budou společné hry, říkanky, zpívání a výtvarné aktivity v přírodě.

Dopoledne v lese je jakýmsi předstupněm docházky do lesní školky, kde si zájemci o lesní školku a mladší sourozenci školkových dětí mohou "osahat", jak bude probíhat organizace lesní školky a prohlédnout si místa, kam lesní školka chodívá.

V případě špatného počasí se nemusíte bát, zůstaneme v zázemí lesní školky.

Prosíme věnujte pozornost oblečení vašich dětí i vás. Především na podzim už po ránu bývá chladno a v lese obzvlášť! Promočené botky po projítí trávou dokážou zkazit náladu, proto velmi doporučujeme nepromokavou obuv, nepromokavé kalhoty (např. ze softshellu), bundu proti větru, na podzim raději přibalit i čepici a rukavičky pro děti. Zde najdete další prověřené tipy pro oblékání.

Program pro vás připravují:

 

Kdy a kde?

  • Na Velíkové - začínáme každý pátek vždy v 9 hod na zahradě našeho domečku na Velíkové. Autobus přijíždí na Velíkovou 8:43. Končívat budeme kolem 11:30 ( 11:41 odjíždí autobus z Velíkové).
  • V Jaroslavicích úterky dle rozpisu vždy v 9 hod. na zahradě bývalé školy v Jaroslavicích. Čekáváme na autobus přijížející do Jaroslavic 9:04. Končívat budeme kolem 11:30. Dopoledne v lese se v Jaroslavicích střídá s tvořivými dílničkami.

Cena : 60 Kč za rodinu

Co s sebou?

  • svačinku pro sebe i děti
  • pití
  • podložku na sezení (například kousek ustřižené karimatky)
  • v zimě papuče nebo teplé ponožky do zázemí domečku či školky
  • Lepší je nosítko, ale trasu lze projet i s terénním kočárkem. Pokud máte zájem, ale mrňouska nenosíte, kontaktujte nás a něco vymyslíme :-)

 

Tvořivé dopoledne

...zážitkové výtvarně zaměřené tvořivé dílny

Tvořivé dílničky jsou zážitkového charakteru, důraz je kladen na prožitek, radost z výtvarného projevu a práci s materiálem. Pracujeme na velký formát a často tvoříme projekt společně. Používáme zajímavé a netradiční výtvarné techniky a pomůcky, které jsou vybírány tak, aby co nejlépe odpovídaly potřebám dětí batolecího a předškolního věku. Děti (i rodiče, kteří se také rádi ke tvoření přidávají) si můžou vše osahat a vyzkoušet, prožít...

Každá dílnička je zaměřena na nějaké téma a vždy je doplněna i o aktivitu nad výtvarný rámec (příběhy, didaktické a naučné materiály, aby se děti o daném tématu i něco zajímavého dozvěděly).

Dílničky nabízejí možnost pro pravidelné setkávání maminek na rodičovské dovolené a prostory, kde dílničky probíhají, jsou uzpůsobené pro hru a péči o nejmenší.

Za příznivého počasí v letních měsících probíhají dílny venku.

Dílny pro vás přípravuje Iva Hlavicová.

 

Kdy a kde?

V úterky v Jaroslavicích v budově bývalé školy dle rozpisu (dílničky se v Jaroslavicích střídají s Dopolednem v lese), začínáme vždy v 9 hod. Čekáváme na autobus přijížející do Jaroslavic 9:04. Končit budeme v 11h.

Cena : 80 Kč za rodinu

Co s sebou?

  • svačinku pro sebe i děti
  • papuče do zázemí školky
  • oblečení, které je možno ušpinit (případně náhradní oblečení na převlečení)