Profil

Renata Šteklová

pedagog lesní školky - třída Velíková

Původně jsem vystudovala ekonomický obor a léta pracovala v obchodních firmách technického zaměření, daleko však od sebe samotné:-). Po příchodu naší dcery do rodiny jsem si postupně uvědomovala, jak obohacující může práce s dítětem být. Hledala jsem různé přístupy a možnosti (vzdělávací kurzy, knihy, semináře), jak být dítěti průvodcem na jeho začínající cestě. Před lety jsem opustila původní profesi a začala působit v dětské skupině jako vychovatelka.

Svůj volný čas jsem trávila stále častěji v lese a vnímala, jak příjemné účinky a dary pro nás příroda má.
Proto mi práce s dětmi v lesní školce dává smysl. Jsem vděčná, že jsem nyní součástí celku, který dětem poskytuje zdravé a respektující prostředí. Jako pedagog jsem i nadále na cestě vzdělávání se, a proto jsem v tomto roce zahájila studium Waldorfské pedagogiky předškolního věku, která mi poskytuje podněty a inspiraci nejen pro práci s dětmi, ale i na sobě samotné.

Ráda sportuji, tančím, cestuji a odpočívám v přírodě. Baví mě tvoření z přírodních materiálů a čas strávený s rodinou na chatě. Zajímají mě nauky o bylinkách, čínské medicíně a dalších alternativních formách léčení.