So 28. 9. 2019 / Jak to žije ve škole

Záříme na Sýkorce

První měsíc školy jsme na Sýkorce v hlavním vyučování kreslili formy. Začali jsme od těch jednodušších a dostali jsme se až ke čtyř-zrcadlům. Je úžasné sledovat děti, když se dostanou do jejich „proudění“ a jak nápadité také přitom děti dokáží být…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Důležitým pro nás byl hned první týden. To jsme se vlastně hlavně seznamovali… sami mezi sebou (protože k našim letošním druháčkům přibyli dva prvňáčci a dvě prvňačky), s novým prostředím a prvňáčci také se svými novými flétničkami. Pro ně jsme si zajeli přímo za jejich výrobcem Markem Gondou. Jednu noc jsme ve škole i přespali.

 

Seznamovali jsme se také se dvěma novými družinářkami. Vítejte Evi a Renčo v našem týmu…

Na vyprávění pohádek letos budou navazovat legendy a bajky. Povídali jsme si o babičce Václava, Ludmile, o Václavu samotném a také o Sv. Kryštofovi.

S předškoláky nám bylo hezky na společném výletě do Holešova… za loutkami a loutkovým divadlem…

V tomto měsíci jsme také oslavili dvoje narozeniny. Ella i Kája už mají (…ale to se neříká…).

Jeden den jsme strávili v muzeu na programu při výstavě o máku, rostlině mnoha tváří a podob a rozhodně také využití.

Dva projektové čtvrtky si rovněž v tomto měsíci prožili naši školáci s Tinou a Verčou (zápisy budou na FB).

 

…a hodně v lese, samozřejmě, hodně v lese…

 

Těšíme se na další zážitky a události…

JirkaS.

 

 

Angličtina
Podzimní epochu forem jsme si v angličtině proložili témou barev. Máte-li zájem si s dětmi doma zazpívat, zde najdete písničku, kterou jste možná od dětí již pochytili. Barvy máme moc rádi!
Úterní družinky jsme trávili díky příznivému záříjovému počasí v zikmundovském a velíkovském lese, nejvíce hrou na indiány a na stavění skřítčích domečků.
Ve středeční družince jsme si taky hodně hráli, trochu malovali a kouzlily s listy a barvami a taky si udělali po vzoru naší návštěvy na Výstavě loutek svoje vlastní, barevné loutky.