So 5. 1. 2019 / Jak to žije na předškole

Prosincové bubnování na Předškole

Předposlední prosincové předškolácké setkání se neslo v pěkně skočném rytmu. Celý den byl překrásně zasněžený, čekalo nás ježdění na taškách u školy, pak cesta bílou krajinou jak z pohádky a nakonec překvapení, odpoledne po obědě za námi zavítali Radek a Lukáš z Rytmu pro život (http://www.rytmusprozivot.cz/), kteří si pro nás nachystali parádní odpoledne s rozličnými nástroji. Jejich dodávka, se kterou se jim naštěstí za námi v tom sněhu povedlo vyškrabat, byla až po strop napěchovaná hudebními nástroji a část se již brzy přesunula do tepla naší chaty. Na rozehřátí jsme si dali pár seznamovacích her, trochu potrápili mozky při „vajíčkové“ hře, kdy mezi námi putovali za rytmu bubnu napřed jedno hrkací vajíčko, pak dvě, tři a nakonec jsme zkusili i 4, ale to už se vajíčka hromadila v jednom úseku kruhu 🙂

celý článek


Čt 20. 12. 2018 / Jak to žije ve školce

Adventní čas u nás ve školce

Pro vánoční chvíle ke zpomalení, naladění a prožití svátků klidu a pohody, připojujeme fotky z lesní školky. Jak jsme se s dětmi v prosinci vytvářeli kouzlo, úžas i tajemství… Nezapomněli jsme ani na naše kamarády lesní zvířata a ozdobili pro ně vánoční stromeček. Přejeme krásné Vánoce a s dětmi se těšíme v roce 2019!

celý článek


Pá 14. 12. 2018 / Jak to žije na předškole

Listopadová setkání

Na první listopadové setkání jsme se ráno spojili se školáky, udělali si společný kruh, zazpívali poprvé písničku o Martinovi a naladili se na společné setkání, které nás mělo čekat v dalším týdnu. Vyrobili jsme si listovou pestrobarevnou mandalku, trochu polozili po stromě na začátku lesa a pak už jsme se se školáky rozloučili a šli si každý po svém… Děti si vybraly jako místo, kde chtějí trávit nejvíc času, oblíbený sklánějící se dub, jež se stal opět parádní průlezkou i testerem a školitelem naší odvahy. Ač nás čekala spíš cesta do kopce, přesto si děti našly kratochvíli opačnou – kutálení se ze svahu. Po té, co se naše hlavičky dotočily, jsme už docela pospíchali směrem k Rablině a do kopce, kde ještě děti zkoumaly mikroskopy i lupou kdejakou zajímavost v přírodě (a že pod mikroskopem vypadá zajímavě snad vše, to asi ani nemusím zdůrazňovat). Po obědě Adam vyprávěl dětem mystický příběh, který je absolutně pohltil, ještě pár her ve vnitř, trochu blbnutí kolem chaty a už byl čas se rozloučit.

celý článek


Čt 25. 10. 2018 / Jak to žije ve škole

Náš první týden

Náš první školní rok jsme zahájili naplno. V novém, hezky připraveném zázemí na Velíkové jsme totiž s našimi osmi dětmi strávili celé čtyři dny, včetně třech přespání.

Pondělí

V pondělí ráno, za zvuku hromů bouřky, předal pan učitel Jiří dětem každému jednu slunečnici a pak spolu zamávali rodičům z odjíždějícího autobusu z Cigánova ve Zlíně. Naše společná cesta tím začala…

celý článek